International Film Festival Rotterdam (IFFR) bevestigd de eerste films die te zien zijn tijdens IFFR 2022: Return of the Tiger - een weekend vol met vertoningen van 14 tot en met 16 oktober in Cinerama Filmtheater en LantarenVenster in Rotterdam.
De winnaars van de Tiger, Big Screen en Ammodo Tiger Short-competities zullen worden vertoond, waaronder EAMI van de Paraguayaanse filmmaker Paz Encina, winnaar van de Tiger Award in februari. Special Jury Award-winnaar Excess Will Save Us van de Franse Morgane Dziurla-Petit en de VPRO Big Screen Award-winnaar Kung Fu Zohra van de Franse filmmaker Mabrouk El Mechri zullen ook te zien zijn.
De winnaars van de Ammodo Tiger Short Award Becoming Male in the Middle Ages van de Portugese filmmaker Pedro Neves Marques en Nosferasta: First Bite van de Amerikaanse filmmakers Bayley Sweitzer en Adam Khalil maken eveneens deel uit van de line-up.
Festivaldirecteur Vanja Kaludjercic: "Met veel plezier heten we filmmakers en publiek van harte welkom in Rotterdam in oktober. Dan presenteren we de films uit onze IFFR 2022-competities zoals ze zijn bedoeld: op het grote doek in de filmtheaters. Het evenement is tegelijkertijd ook een warming-up terwijl we ons klaarmaken voor IFFR 2023.”
De eerste bevestigde titels volgen op de aankondiging dat IFFR haar 51ste editie zal afsluiten van 14 tot en met 16 oktober 2022. Het festival nodigt filmmakers uit om hun titels te vertonen, die niet konden niet worden vertoond tijdens de reguliere festivaldata eerder dit jaar – 26 januari tot en met 6 februari 2022 – vanwege Covid-19 maatregelen in Nederland. Het volledige programma en de genodigden worden medio september bekendgemaakt.
Contactgegevens
Gerelateerd nieuws
International Film Festival Rotterdam sluit 54ste editie met 12% toename van bezoeken en kaartverkoop
I’m Still Here is winnaar van de Publieksprijs 2025
International Film Festival Rotterdam maakt winnaars van Tiger Award en Big Screen Award 2025 bekend
Fiume o morte! en Raptures pakken belangrijke prijzen op IFFR 2025
International Film Festival Rotterdam onthult winnaars Tiger Short Competition 2025
Three titles receive equal Tiger Short Awards, each worth €5,000, KNF Award winner and nomination for European Short Film Award also announced
Filmmaker Ashley Röttjers is RTM Pitch winnaar 2025 tijdens IFFR met project Regen in augustus
Nieuwe ontwikkelprijs en coachingsprogramma’s voor filmtalent
Cate Blanchett en Hubert Bals Fonds lanceren het Displacement Film Fund tijdens IFFR 2025
UNHCR Goodwill Ambassador Cate Blanchett kondigt nieuwe pilot aan met steun van Master Mind, UNIQLO, Droom en Daad, The Tamer Family Foundation en Amahoro Coalition als oprichters, Hubert Bals Fond...